/ Karkasinių pastatų statyba.
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg

Dirbame visoje Lietuvoje

Randamės Klaipėdoje, bet dirbame visoje Lietuvoje.

Siųsti užklausą

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime.

* Please Fill Required Fields *
img

Susisiekime

+370 625 83789

Darbo valandos

I - V 9:00 - 18:00 VI - VII nedirbame

  • svg
  • svg
  • svg
  • svg

  Dirbame visoje Lietuvoje

  Randamės Klaipėdoje, bet dirbame visoje Lietuvoje.

  Siųsti užklausą

  Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime.

  * Please Fill Required Fields *
  img

  Susisiekime

  +370 625 83789

  Darbo valandos

  I - V 9:00 - 18:00 VI - VII nedirbame

  Karkasinio namo renovacija: ką reikia žinoti?

  Uncategorized / 26 gegužės, 2022

  Nuosavo namo statybos yra tai į ką sudedami visi lūkesčiai. Tikimasi, kad namas bus tvirtas, saugus ir ilgaamžis. Būtent dėl šių priežasčių daugelio žvilgsniai nukrypsta į karkasinius namus. Niekam ne paslaptis, kad karkasiniai namai pasižymi patvarumu bei tvirtumu, todėl tai – vienas geriausių sprendimų norintiems džiaugtis ilgaamžiu namu.

  Tačiau nors nemaža dalis ekspertų teigia, kad kokybiškai pastatytas karkasinis namas gali išlikti nepakitęs daugiau nei 100 metų, kartais nutinka taip, jog ir karkasiniam namui prireikia renovacijos. Kokias atvejais reikia atnaujinti karkasinį namą? Ką svarbu žinoti apie karkasinio namo renovacijos darbus? Esame pasirengę atsakyti į šiuos ir kitus dažnai girdimus klausimus.

  Karkasinis namas – ilgalaikė investicija

  Visų pirma, reikia žinoti, kad karkasinis namas – ilgalaikė investicija. Daugeliui dar nėra suprantama, kaip medinis namas gali išlikti tvirtas bei stabilus ilgus metus. Tačiau verta pastebėti, kad šiuolaikinės technologijos, kokybiškos medžiagos ir profesionaliai atlikti darbai karkasiniu namu leis džiaugtis 100 ir daugiau metų.

  Žinoma, svarbu suprasti, kad karkasinio namo ilgaamžiškumui didžiausią įtaką turi medienos pasirinkimas. Mediena privalo būti kokybiškai paruošta, visiškai išdžiovina ir apsaugota nuo kenkėjų. Kas nutiks, jei karkasinio namo statybai pasirinksite nekokybišką medieną? Bėgant laikui džiūdamas konstrukcijos medis ima trauktis. Susitraukus medžiui atsilaisvina tvirtinimo detalės, dėl to sienose gali atsirasti plyšiai, pablogėti šilumos izoliacija ar imsite girdėti ausiai nemalonų girgždėjimą. Atsiradus šiems pokyčiams tampa visiškai aišku, jog reikalinga karkasinio namo renovacija. Tačiau jei karkasinio namo statyboms bus pasirinkta kokybiška mediena, namo renovacijos jums neprireiks ilgus metus. 

  Kas gali pakenkti karkasiniam namui?

  Nors iš kokybiškos ir tinkamai apdorotos medienos pastatyti karkasiniai namai yra nelepūs, tačiau pasitaiko veiksnių, kurie kenkia karkasiniams namams ir bėgant laikui gali prireikti renovacijos. Kas gali pakenkti karkasiniam namui?

  • Drėgmė. Prasiskverbianti drėgmė – nemaloni karkasinių namų problema. Dažniausiai drėgmė prasiskverbia dėl nekokybiškai ar neapdairiai atliktų statybos darbų. Svarbu žinoti, kad net menkiausias įtrūkimas sienoje gali sukelti didelę drėgmės problemą – bėgant laikui atsiras pelėsis, karkasas ims pūti. Todėl vykdant karkasinio namo statybos darbus, apsaugai nuo drėgmės turi būti skirtas ypatingai didelis dėmesys. Dar vienas reikalavimas – statant karkasinį namą mediena turi būti sausa, todėl ją reikia maksimaliai apsaugoti nuo kritulių poveikio. Kuo mediena bus sausesnė, tuo ilgiau džiaugsitės komfortiškais, šiltais, pelėsio problemų neturinčiais namais.
  • Kenkėjai. Mediena kuria jaukumą ir šilumą, kas gali pritraukti nepageidaujamus kenkėjus. Nereta karkasinių namų problema – kinivarpos ir graužikai. Derėtų pastebėti, kad šie kenkėjai dažniausiai „atsikrausto“ į tokius karkasinius namus, kurių sienos yra užpildytos nekokybiškomis medžiagomis, todėl sienų užpildą reikia rinktis itin apdairiai. Be to, pravartu žinoti, kad šiuo metu yra įvairiausių būdų, padedančių apsaugoti karkasinį namą nuo nepageidaujamų gyventojų. Tad statybų metu nepamirškite su specialistais pasikonsultuoti šiuo klausimu ir išvengsite nemalonių rūpesčių.

  Karkasinis namas – dažniausi renovacijos darbai

  Svarbu žinoti, kad jei karkasinis namas buvo pastatytas iš kokybiškos medienos, o statybos darbus atliko profesionalai rimtų renovacijos darbų greitu metu tikrai neprireiks. Tačiau bėgant metams gali prireikti atnaujinti karkasinio namo fasadą ar stogą:

  • Karkasinio namo fasado atnaujinimas. Natūralu, jog po kurio laiko įvairios oro sąlygos, tokios kaip saulė, lietus, sniegas paveikia karkasinio namo išvaizdą. Karkasinio namo fasadas gali nublukti, tapti nebe toks ryškus ir gražus. Tokiu atveju atsiranda poreikis atnaujinti karkasinį namą – pakeisti ar nudažyti išorines dailylentes, o galbūt pasirinkti tinką ar plytas. Derėtų akcentuoti, kad tokie atnaujinimo darbai atliekami ne tik dėl prarastos estetinės išvaizdos, bet ir norint įgyvendinti naujus dizainus sprendimus, kam karkasinis namas yra labai palankus.
  • Karkasinio namo stogo renovacija. Karkasinis namas džiugina tuo, jog jam tinka bet kokia stogo danga. Tačiau nepaisant to, ar karkasinio namo stogas bus dengtas čerpėmis, ar skarda ateina metas, kai reikalingi stogo renovacijos darbai. Svarbu suprasti, kad bėgant laikui stogą neišvengiamai paveikia išoriniai aplinkos veiksniai, tad jis praranda savo funkcionalumą. Pastebėjote pirmuosius stogo pakitimus? Kreipkitės į specialistus, kurie pasirūpins tuo, kad stogo danga vėl tenkintų savo apsauga.

  Karkasinio namo renovacija: ar brangu?

  Derėtų pastebėti, kad neabejotinas karkasinių namų pranašumas yra tas, jog tokius namus lengva remontuoti ir rekonstruoti. Žinoma, renovacijos kaina priklauso nuo problemos sudėtingumo. Jei karkasinis namas yra pažeistas drėgmės, pirmiausia svarbu surasti priežastį, kodėl taip nutiko ir tik tada šalinti problemą. Jei norisi atnaujinti karkasinio namo fasadą ar renovuoti stogą, galutinė kaina priklausys nuo individualių poreikių – pasirinktų medžiagų, dizaino sprendimų. Ieškant geriausios karkasinio namo renovacijos kainos ir patikimos kokybės reikėtų susisiekti su Vytstata.lt komanda. Mūsų specialistai išklausys jūsų norus, prireikus suras problemą ir kokybiškai atliks visus pageidaujamus bei reikiamus renovacijos darbus. Atnaujinkite karkasinius namus, pasitikėdami profesionalais.

  Leave a reply

  Į viršų