/ Karkasinių pastatų statyba.
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg

Dirbame visoje Lietuvoje

Randamės Klaipėdoje, bet dirbame visoje Lietuvoje.

Siųsti užklausą

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime.

* Please Fill Required Fields *
img

Susisiekime

+370 625 83789

Darbo valandos

I - V 9:00 - 18:00 VI - VII nedirbame

  • svg
  • svg
  • svg
  • svg

  Dirbame visoje Lietuvoje

  Randamės Klaipėdoje, bet dirbame visoje Lietuvoje.

  Siųsti užklausą

  Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime.

  * Please Fill Required Fields *
  img

  Susisiekime

  +370 625 83789

  Darbo valandos

  I - V 9:00 - 18:00 VI - VII nedirbame

  Dengiame stogą: čerpės ar skarda?

  Uncategorized / 11 balandžio, 2022

  Stogo dengimas – labai svarbus ir atsakingas darbas, be kurio nepraeina nei vieno individualaus namo statybos. Todėl tik pradėjus statyti nuosavą namą daugelis ima galvoti ir apie stogą  – svarstoma, kokią stogo dangą pasirinkti, kaip nesuklysti ir džiaugtis tiek funkcionaliu, tiek gražiu namų stogu.

  Reikėtų pastebėti, kad stogas atsižvelgus į individualius poreikius gali būti uždengtas įvairiausiomis dangomis, tačiau šiuo metu Lietuvoje populiariausia stogus dengti čerpėmis arba skarda. Šie stogų dengimo būdai – itin dažni ir labai pamėgti, tačiau ne visuomet yra aišku, kurį geriau pasirinkti savo namui. Tad padėsime apsispręsti, aptarsime pagrindinius čerpinio bei skardinio stogo privalumus ir išskirsime trūkumus.

  Stogo dengimas čerpėmis – ilgaamžė klasika

  Stogo dengimas čerpėmis turi labai gilias tradicijas – jau prieš daugelį metų statant namus stogų dengimui buvo pasirenkamos būtent čerpės. Ir tai visai nestebina, nes žvelgiant į praeitį žmonėms buvo itin svarbu įsirengti praktiškus bei tvirtus namus, turinčius tokį pat stogą, tad čerpės tam puikiai tiko. Kalbant apie šiuos laikus, čerpinių stogų populiarumas neišblėso. Anaiptol, stogų dengimas čerpėmis yra labai dažnas ir mažai, ką apviliantis pasirinkimas.

  Derėtų pastebėti, kad stogas gali būti dengtas molinėmis (keramikinėmis) arba betoninėmis čerpėmis. Tiek vienos, tiek kitos čerpės yra tvirtos bei ilgaamžės, tačiau turi esminių skirtumų:

  • Molinės čerpės labiau tinka norintiems, kad jų namo stogas būtų solidus bei klasikinis. Be to, reikia žinoti, kad bėgant metams molinės čerpės keičia spalvą ir įgauna vis gražesnį atspalvį.
  • Betoninės čerpės yra modernesnis pasirinkimas ir išsiskiria gausia spalvine gama. Tokios čerpės puikiai tinka norintiems džiaugtis šiuolaikišku, stilingu, ilgaamžiu ir labai tvirtu namų stogu.

  Nepaisant to, kokios rūšies čerpėmis bus uždengtas namo stogas svarbu žinoti, kad čerpinė stogo danga suteikia labai daug privalumų, kuriuos būtinai atskleisime.

  Čerpinė stogo danga – pagrindiniai privalumai

  • Ilgaamžiškumas. Labai dažnai čerpinė stogo danga yra vadinama amžina. Čerpinis stogas tvirtai apgaubia namą ir savo funkcionalumu džiugina ne vieną dešimtmetį.
  • Patvarumas. Čerpės – itin vertinamos dėl savo sunkumo. Patvarios ir sunkios čerpės namą apsaugo tarsi skydas, todėl neverta baimintis, kad čerpinį stogą sugadins stipri kruša, lietus, sniegas ar kiti aplinkos veiksniai.
  • Kokybė. Per daugelį metų čerpių gamybos technologija dar labiau ištobulėjo. Tad šiuo metu yra išties nesunku rasti iš aukščiausios kokybės medžiagų pagamintų čerpių savo namo stogui.
  • Estetika. Nesenstanti klasika ir rafinuota prabanga yra tai, kuo pasižymi čerpiniai stogai. Reikėtų pastebėti, kad čerpinis stogas kiekvienam namui suteikia išskirtinio prieskonio ir atrodo itin prabangiai bei estetiškai.

  Čerpinis stogas – neišvengiami trūkumai

  Nors čerpinis stogas turi nemažai privalumų, tačiau tai pat galima rasti ir trūkumų: 

  • Sudėtingesni montavimo darbai. Svarbu pastebėti, kad norint stogą uždengti čerpėmis reikia pasiruošti ilgesniems ir sudėtingesniems montavimo darbams. Tai – labai kruopštus ir atsakingas procesas, todėl geriausia šiuos darbus patikėti profesionaliems specialistams.
  • Didesnė kaina. Niekam ne paslaptis, kad kokybė kainuoja. Brangiau kainuoja ir čerpinė stogo danga. Todėl norintys stogą uždengti čerpėmis turi žinoti, kad tai kainuos daugiau nei stogo dengimas skarda ar kita danga.

  Stogo dengimas skarda – daugelio pasirinkimas

  Stogo dengimas skarda , neabejotinai, yra vienas populiariausių pasirinkimų mūsų šalyje. Ir nors skardinė stogo danga neturi tokių gilių tradicijų kaip čerpinė, tačiau tai yra ne ką rečiau ir gal net dažniau pasirenkamas stogo uždengimo būdas. Taip yra todėl, nes skardinė stogo danga vilioja savo privalumais, kuriuos netrukus aptarsime.

  Skardinė stogo danga – pagrindiniai privalumai

  • Tarnauja ilgus metus. Skardinė stogo danga puikiai atlieka savo funkcijas ilgus metus – dažniausiai tokiai stogo dangai suteikiama 15–50 metų garantija. Derėtų pastebėti, kad skardinė stogo danga savo ilgaamžiškumu gali nusileisti tik čerpinei stogo dangai.
  • Pasižymi dideliu atsparumu. Skardinei stogo dangai nebaisus nei vėjas, nei sniegas, nei lietus. Ši stogo danga puikiai apsaugo namą ir išlieka nepažeista esant bet kokioms oro sąlygoms.
  • Yra lengva ir greitai uždengiama. Vienas didžiausių skardinės stogo dangos privalumų – lengvumas. Dėl lengvos konstrukcijos šią stogo dangą paprasta sumontuoti ir galima greitai džiaugtis rezultatais.
  • Pasirinkimo įvairovė. Reikėtų pažymėti, kad skardinė stogo danga išsiskiria spalvų ir formų įvairove. Tad pasirinkus skardą priimsite pačius įvairiausius stogo dizaino sprendimus.
  • Maža kaina. Skardinė stogo danga – viena pigiausių. Žinoma, galutinė stogo dengimo skarda kaina priklauso nuo individualių norų, pasirinkto metalo, spalvos ir kitų ypatybių. Tačiau dėl vieno galite būti tikri, skardinė stogo danga bus draugiška jūsų piniginei.

  Skardinis stogas – neišvengiami trūkumai

  Skardinė stogo danga, kaip ir kitos dangos, turi trūkumų. Tad prieš renkantis skardinį stogą šiuos trūkumus reikia žinoti:

  • Lengva pažeisti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad montuojant skardinę stogo dangą ją galima labai lengvai pažeisti  – įbrėžti ar kitaip sugadinti. Tokie pažeidimai gali įtakoti korozijos atsiradimą, tad stogas praras savo funkcionalumą. Kad taip nenutiktų patartina stogo dengimo skarda darbus patikėti profesionalams.
  • Greitai įkaista. Niekam ne paslaptis, kad skardinis stogas itin greitai įkaista, tad tai gali sukelti nepatogumų. Tačiau reikėtų pastebėti, kad šią problemą galima išspręsti ant stogo dangos papildomai įrengus ventiliacijai skirtus oro tarpus.

  Stogo danga – atsižvelgus į poreikius

  Stogo dengimas yra labai individualus sprendimas. Todėl prieš nusprendus pasirinkti stogo dangą būtina kruopščiai išanalizuoti visus įmanomus skirtingų stogo dangų privalumus bei trūkumus. Svarbu įsiminti, kad stogą namui renkamės ilgiems metams ir jį pakeisti nėra nei paprasta, nei pigu. O jei jau apsisprendėte ir ieškote, kas kokybiškai uždengtų stogą čerpėmis arba skarda, kreipkitės į Vytstata.lt. Esame visuomet pasiruošę profesionaliai atlikti stogo dengimo darbus.

  Leave a reply

  Į viršų