/ Karkasinių pastatų statyba.
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg

Dirbame visoje Lietuvoje

Randamės Klaipėdoje, bet dirbame visoje Lietuvoje.

Siųsti užklausą

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime.

* Please Fill Required Fields *
img

Susisiekime

+370 625 83789

Darbo valandos

I - V 9:00 - 18:00 VI - VII nedirbame

  • svg
  • svg
  • svg
  • svg

  Dirbame visoje Lietuvoje

  Randamės Klaipėdoje, bet dirbame visoje Lietuvoje.

  Siųsti užklausą

  Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime.

  * Please Fill Required Fields *
  img

  Susisiekime

  +370 625 83789

  Darbo valandos

  I - V 9:00 - 18:00 VI - VII nedirbame

  Ką reikia žinoti apie karkasinio namo statybas?

  Uncategorized / 25 balandžio, 2022

  Karkasinio namo statybos šiuo metu mūsų šalyje yra vienos populiariausių. Ir nors karkasiniai namai sparčiai „dygsta“, tačiau daugeliui dar vis planuojantiems tokio namo statybas iškyla nemažai klausimų. Kaip pasiruošti karkasinio namo statyboms? Ar galima karkasinį namą pasistatyt patiems? Kiek kainuoja karkasinio namo statybų darbai?

  Šie klausimai neramina ne vieną svarstantį apie galimybę pasistatyti karkasinį namą. Tad esame parengę atsakymus ir suteiksime visą reikalingą informaciją, kurią reikia žinoti prieš pradedant karkasinio namo statybas.

  Galimi keli statybos būdai

  Karkasiniai namai garsėja savo šiltumu, ekonomiškumu, ekologiškumu bei greitu statybos darbų procesu. Būtent dėl šių priežasčių karkasinius namus pasirenka vis daugiau žmonių. Tačiau neretai nusprendus pasistatyti karkasinį namą ir pradėjus tuo domėtis yra susipainiojama, nes šiuo metu yra statomi ne tik karkasiniai, bet ir karkasiniai–skydiniai namai. Reikėtų pastebėti, kad šiuos namus vienija tai, jog jie yra statomi iš medienos, tačiau pati statybos technologija skiriasi, tad tą reikia žinoti:

  • Karkasinių namų konstrukcijos yra surenkamos statybos aikštelėje. Šios konstrukcijos statomos ir jungiamos ant jau paruoštų pamatų, ant kurių taip pat tvirtinamos plokštės bei termoizoliacinės medžiagos. Svarbu pažymėti, kad statybų aikštelėje vyksta ir karkasinio namo vidaus bei išorės apdailos darbai.
  • Skydinių namų karkaso konstrukcijos yra pagaminamos gamykloje. Reikia pabrėžti, kad gamykloje pagaminti skydai gali būti su išorės apdaila, langais ir lauko durimis.

  Kuris namas yra geresnis pasirinkimas? Vieno atsakymo nėra, nes čia svarbiausia atsižvelgti į individualius poreikius bei norus. Tačiau reikia žinoti, kad skydiniai namai dažnai kainuoja brangiau nei karkasiniai.

  Būtina profesionalų pagalba

  Ne paslaptis, kad karkasiniai namai yra vieni greičiausiai bei lengviausiai pastatomų. Todėl daugelis nusprendę, kad nori pasistatyti karkasinį namą, tai pasiryžta daryti patys. O ir šiandieninė rinka tokiems norams – itin draugiška. Galima įsigyti reikalingų karkaso konstrukcijų bei specialių statybinių įrankių, susirasti informacijos apie karkasinio namo statybas internete ir pradėti darbus. Tačiau ar išties gera mintis karkasinį namą statyti savo rankomis? Reikėtų pažymėti, kad savamokslio pastatytas karkasinis namas tikrai nebus toks kokybiškas, koks turėtų būti. Tad nors karkasinio namo statybos atrodo nesudėtingos, specialistų pagalba – būtina. Kodėl karkasinį namą turėtų statyti profesionalai?

  • Gausite vertingų patarimų svarbiausiais klausimais – kaip turėtų atrodyti karkasinis namas, kokio dydžio bei išplanavimo namas būtų geriausias sprendimas ir kt.
  • Būsite tikri, kad karkasinis namas suteiks maksimalų komfortą – bus šiltas, ekonomiškas, ekologiškas, patvarus bei tvirtas.
  • Susikursite savo svajonių namus – patyrę specialistai įgyvendins įvairiausius dizaino sprendimus, suplanuos išskirtines, jums labiausiai tinkančias namų erdves.
  • Profesionalų darbas leis sutaupyti pinigų. Įsiminkite, statybos darbus atlikus patyrusiems specialistams yra išvengiama klaidų, kurios kainuoja.

  Svarbu sutvarkyti formalumus

  Labai svarbu įsidėmėti, kad nors karkasinio namo statybos vyksta gerokai greičiau nei mūrinio, tačiau prieš pradedant darbus būtina sutvarkyti visus reikalingus formalumus. Kaip pasiruošti karkasinio namo statyboms?

  • Visų pirma turi būti nustatyta aiški vieta, kur stovės karkasinis namas.
  • Nustačius vietą ir įsitikinus, kad ji yra tinkama karkasinio namo statyboms reikia paruošti reikalingus dokumentus – gauti statybos leidimus, parengti architektūrines bei konstrukcines projekto dalis ir kt.
  • Ne ką mažiau svarbu pasirūpinti komunikacijų atvedimo klausimais, jei sklype jų nėra.

  Reikia pastebėti, jog visų šių formalumų tvarkymas atima nemažai laiko ir jėgų, todėl čia vėl gali padėti patyrę specialistai. Patikėjus karkasinio namo statybas profesionalams, jie pasirūpins ne tik kokybiškai pastatytu namu, bet ir padės tvarkant reikalingus dokumentus ar atliekant kitus su statybų formalumais susijusius darbus.

  Kaina priklauso nuo lūkesčių

  Vienas labiausiai dominančių klausimų – kiek kainuoja karkasinio namo statybų darbai? Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad karkasiniai namai savo kaina yra vieni draugiškiausių. Todėl norintys nuosavo namo statyboms išleisti kuo mažiau pinigų, bet tuo pačiu džiaugtis kokybišku namu, renkasi būtent karkasinius namus. Tačiau jei jūsų kaimynas pasistatė karkasinį namą už vieną sumą, jūs karkasinio namo statybai galite išleisti ir daugiau, ir mažiau. Taip yra todėl, nes karkasinio namo kainą įtakoja daugelis veiksnių:

  • Sklypo vieta. Nuo to kokioje vietoje bus statomas namas, koks tos vietos žemės reljefas bei kitos ypatybės priklauso ir karkasinio namo statybų kaina.
  • Architektūriniai sprendimai. Karkasinio namo kainą stipriai įtakoja tai, kokie bus pasirinkti architektūriniai sprendimai – namo dydis, išplanavimas ir kt.
  • Medžiagų pasirinkimas. Statybinių medžiagų pasirinkimas yra vienas pagrindinių veiksnių, nuo ko priklauso pinigų suma, kurią išleisite karkasinio namo statyboms. Svarbu kuo dengsite stogą – čerpėmis ar skarda, iš ko bus pagaminti namo langai, durys ir kt.

  Tad jei svajojate apie didelį, erdvų, išskirtinio dizaino karkasinį namą, savaime suprantama, kad toks namas kainuos brangiau nei mažesnis ir kuklesnis. Reikia pastebėti, kad  ieškantys geriausių kainų ir visų lūkesčių išpildymo gali kreiptis į profesionalus, statančius karkasinius namus. Vertingi patarimai bei patirtis visada leis džiaugtis geriausia kaina, aukščiausia kokybe ir svajonių namais.

  Leave a reply

  Į viršų